| MOQ: | 1 |
| 価格: | 交渉可能 |
| 標準梱包: | 標準の輸出合板ケースまたはカートン |
| 配達期間: | 5〜8週間 |
| 決済方法: | L/C、D/A、D/P、T/T、ウェスタンユニオン |
| 供給能力: | 高峰期: 1-3ヶ月,オフシーズン: 1ヶ月 |
The HRB6 Series Precision Spinning Gear Pump is a high-precision metering and conveying device specifically designed for chemical fiber spinning processes. It is widely applicable in industries such as chemical, chemical fiber, food, biological, and pharmaceutical. It is commonly used in polypropylene, nylon, spandex, aramid, non-woven fabric, acetate fiber spinning, and oil metering, especially suitable for the production of polyester and nylon filament.
| Item | Specification |
|---|---|
| Model | HRB6-1.6 |
| Displacement | 1.6 cc/rev |
| Dimension A | 87.8 mm |
| Overall Length | 129.8 mm |
| Overall Width | 100 mm |
| Overall Height | 100 mm |
| Mounting Screw | M12 |
| Structure | 1 Inlet 10 Outlets |
| Max Inlet Pressure | ≤20 MPa |
| Max Outlet Pressure | ≤40 MPa |
| Max Working Temperature | ≤320ºC |
| Applicable Viscosity | ≤4000 POISE |
| Working Speed | 5~40 rpm |
| Model | Displacement (cc/rev) | Dimension A (mm) | Dimension B (mm) | Mounting Screw |
|---|---|---|---|---|
| HRB6-0.6 | 0.6 | 81.0 | 123.0 | M12 |
| HRB6-1.2 | 1.2 | 85.2 | 127.2 | M12 |
| HRB6-1.4 | 1.4 | 86.6 | 128.6 | M12 |
| HRB6-1.6 | 1.6 | 87.8 | 129.8 | M12 |
| HRB6-1.8 | 1.8 | 88.7 | 130.7 | M12 |
| HRB6-2.4 | 2.4 | 92.8 | 134.8 | M12 |
| HRB6-3.0 | 3.0 | 97.1 | 139.1 | M12 |
| HRB6-3.6 | 3.6 | 101.3 | 143.3 | M12 |
| HRB6-4.0 | 4.0 | 104.1 | 146.1 | M12 |
| HRB6-4.5 | 4.5 | 107.6 | 149.6 | M12 |
| HRB6-5.0 | 5.0 | 111.1 | 153.3 | M12 |
| HRB6-5.5 | 5.5 | 114.6 | 156.6 | M12 |
Enjoy peace of mind with our comprehensive after-sales service. We offer a 7-day replacement policy and a 12-month repair service absolutely free of charge for any quality-related issues, ensuring your complete satisfaction and confidence in our products.
| MOQ: | 1 |
| 価格: | 交渉可能 |
| 標準梱包: | 標準の輸出合板ケースまたはカートン |
| 配達期間: | 5〜8週間 |
| 決済方法: | L/C、D/A、D/P、T/T、ウェスタンユニオン |
| 供給能力: | 高峰期: 1-3ヶ月,オフシーズン: 1ヶ月 |
The HRB6 Series Precision Spinning Gear Pump is a high-precision metering and conveying device specifically designed for chemical fiber spinning processes. It is widely applicable in industries such as chemical, chemical fiber, food, biological, and pharmaceutical. It is commonly used in polypropylene, nylon, spandex, aramid, non-woven fabric, acetate fiber spinning, and oil metering, especially suitable for the production of polyester and nylon filament.
| Item | Specification |
|---|---|
| Model | HRB6-1.6 |
| Displacement | 1.6 cc/rev |
| Dimension A | 87.8 mm |
| Overall Length | 129.8 mm |
| Overall Width | 100 mm |
| Overall Height | 100 mm |
| Mounting Screw | M12 |
| Structure | 1 Inlet 10 Outlets |
| Max Inlet Pressure | ≤20 MPa |
| Max Outlet Pressure | ≤40 MPa |
| Max Working Temperature | ≤320ºC |
| Applicable Viscosity | ≤4000 POISE |
| Working Speed | 5~40 rpm |
| Model | Displacement (cc/rev) | Dimension A (mm) | Dimension B (mm) | Mounting Screw |
|---|---|---|---|---|
| HRB6-0.6 | 0.6 | 81.0 | 123.0 | M12 |
| HRB6-1.2 | 1.2 | 85.2 | 127.2 | M12 |
| HRB6-1.4 | 1.4 | 86.6 | 128.6 | M12 |
| HRB6-1.6 | 1.6 | 87.8 | 129.8 | M12 |
| HRB6-1.8 | 1.8 | 88.7 | 130.7 | M12 |
| HRB6-2.4 | 2.4 | 92.8 | 134.8 | M12 |
| HRB6-3.0 | 3.0 | 97.1 | 139.1 | M12 |
| HRB6-3.6 | 3.6 | 101.3 | 143.3 | M12 |
| HRB6-4.0 | 4.0 | 104.1 | 146.1 | M12 |
| HRB6-4.5 | 4.5 | 107.6 | 149.6 | M12 |
| HRB6-5.0 | 5.0 | 111.1 | 153.3 | M12 |
| HRB6-5.5 | 5.5 | 114.6 | 156.6 | M12 |
Enjoy peace of mind with our comprehensive after-sales service. We offer a 7-day replacement policy and a 12-month repair service absolutely free of charge for any quality-related issues, ensuring your complete satisfaction and confidence in our products.