| MOQ: | 1 |
| Price: | Negotiable |
| Standard Packaging: | Standard Export Plywood Case or Carton |
| Delivery Period: | 5-8 weeks |
| Payment Method: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Capacity: | Peak Season Lead Time: 1-3 months ,Off Season Lead Time: 1 month |
| Item | Specification |
|---|---|
| Model | HRF-8.0 |
| Displacement per revolution | 8.0 cc/rev |
| Structure | 1 inlet, 1 outlet |
| Working Speed | 15-100 rpm |
| Working Pressure | Inlet: Normal pressure; Outlet ≤ 15 MPa |
| Working Temperature | ≤ 120 ºC |
| Suitable Viscosity | ≤ 10000 POISE |
| Mounting Screw | M8 |
| Dimension A (Pump Body Length) | 64.24 mm |
| Dimension B (Total Length with Shaft) | 164.26 mm |
| Overall Dimensions (L×W×H) | 164.26 × 86 × 54.45 mm |
| MOQ: | 1 |
| Price: | Negotiable |
| Standard Packaging: | Standard Export Plywood Case or Carton |
| Delivery Period: | 5-8 weeks |
| Payment Method: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Capacity: | Peak Season Lead Time: 1-3 months ,Off Season Lead Time: 1 month |
| Item | Specification |
|---|---|
| Model | HRF-8.0 |
| Displacement per revolution | 8.0 cc/rev |
| Structure | 1 inlet, 1 outlet |
| Working Speed | 15-100 rpm |
| Working Pressure | Inlet: Normal pressure; Outlet ≤ 15 MPa |
| Working Temperature | ≤ 120 ºC |
| Suitable Viscosity | ≤ 10000 POISE |
| Mounting Screw | M8 |
| Dimension A (Pump Body Length) | 64.24 mm |
| Dimension B (Total Length with Shaft) | 164.26 mm |
| Overall Dimensions (L×W×H) | 164.26 × 86 × 54.45 mm |